Szczypiorniści PG1 awansowali do finałów Międzypowiatowej Gimnazjady w piłkę ręczną!

Pierwszy etap odbył się 07.02.2017. Drużyna Publicznego Gimnazjum nr 1 rozegrała dwa mecze. Spotkanie pierwsze z drużyną Gimnazjum Salezjańskiego z Sokołowa Podlaskiego odbywało się pod dyktando naszych uczniów. Mecz zakończył się wynikiem 21:17 (13:7),w którym to nasi szczypiorniści wypracowali sobie przewagę od początku spotkania i utrzymywali ją aż do ostatniej minuty. W meczu drugim ulegliśmy niestety gimnazjalistom z Przesmyk ,gdzie początkowy przebieg należał wyraźnie do Nas (prowadziliśmy 7:1), jednak przeciwnik zdołał doprowadzić do remisu i kończymy pierwszą połowę 9:9. W drugiej połowie przeciwnik wyszedł na 3 bramkowe prowadzenie, próbowaliśmy gonić, lecz nie udało się. Ostateczny wynik brzmiał 14:20 dla Przesmyk.
Zawody zakończyliśmy na miejscu drugim ,co dało nam upragniony awans do turnieju finałowego.