Koszykarze na podium!

W dniu 03.04.2017 w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 6 odbyły się finały Międzypowiatowej  Gimnazjady  w koszykówce chłopców.
W pierwszym meczu półfinałowym zagrał zespół gospodarzy Publiczne Gimnazjum nr 6 w Siedlcach oraz Gimnazjum Mińsk Mazowiecki.
Zespół siedlecki złożony przede wszystkim z chłopców grających w  miejskim klubie  SKK  nie dał żadnych szans drużynie przyjezdnych, wygrywając różnicą prawie 80 punktów. Mecz drugi powinien się odbyć pomiędzy naszym  Gimnazjum, a  Gimnazjum w Stoku Lackim, lecz przeciwnik nasz niestety nie stawił się na spotkanie, tłumacząc się karą dla zawodników ze względu na zaistniałe trudności  wychowawcze. Z tego względu zapadł walkower na naszą korzyść, co dało nam bezpośredni awans do finału, natomiast przegrany z pierwszego meczu automatycznie zajął miejsce trzecie.
W finale spotkały się  więc dwie drużyny z naszego miasta. Po zaciętym  lecz wyrównanym tylko do drugiej połowy meczu drużyna prowadzona przez pana Pawła Kuligowskiego  niestety musiała uznać wyższość gospodarzy, przegrywając awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i zajęła drugie miejsce w regionie.
Chłopcy otrzymali pamiątkowe medale i puchar oraz co niektórzy propozycję treningów w barwach Siedleckiego Klubu Koszykówki.
Skład srebrnej drużyny:
1. Lipiński Piotr 3f
2. Potera Adrian 3c
3. Michalec Mateusz  3d
4. Wasilewski Jakub 2f
5. Nowak Jakub 2f
6. Wodzyński Igor 2f
7. Sitkowski Filip 2c
8. Bareja Bartłomiej 2e
9. Babulewicz Krystian 1b
10. Stańczuk Dawid 1c

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy  podobnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Skip to content