Klasa 3A na otwartym wykładzie polonistycznym

27 kwietnia uczniowie klasy 3a wraz z nauczycielką języka polskiego p. Małgorzatą Jaroszczyk uczestniczyli w otwartym wykładzie polonistycznym, który odbył się w Instytucie Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Wykład pt. Topika ,,Trenów”: Jan Kochanowski a wyobraźnia klasyczna Europy poprowadził prof. nzw.dr hab. Antoni Czyż.
Młodzież miała okazję utrwalić wiadomości dotyczące jednego z największych arcydzieł literatury polskiej – ,,Trenów” Jana Kochanowskiego.
Po wykładzie zwiedziliśmy budynek Wydziału Humanistycznego – aule wykładowe, sale ćwiczeń, pracownię malarską, studio nagrań oraz salę koncertową. Podziwialiśmy nowoczesny wystrój oraz wyposażenie techniczne odwiedzanych pomieszczeń. Niektórzy uczniowie stwierdzili, że w takich warunkach chętnie studiowaliby już od dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content