IV Siedleckie Dni Drzewa 2017

12 maja uczniowie klas 1c i 1e  pod opieką dyrektor szkoły – p. Magdaleny Olszewskiej-Silnej oraz p. Urszuli Borkowskiej uczestniczyli w inauguracji obchodów IV Siedleckich Dni Drzewa, które odbywają się w tym roku pod hasłem „Nowe Siedlce – Dzielnica Ogród”. Uroczystość odbyła się w Parku  Aleksandria, pod  Grabem Jacek, którym opiekuje się nasza szkoła. Młodzież wysłuchała prelekcji p. Barbary Mileszczyk – prezesa Koła Polskiego Klubu Ekologicznego „Podlasie”.  W trakcie uroczystości została ustawiona  tabliczka informacyjna przy Grabie Jacek, któremu został przyznany tytuł pomnika przyrody. Nastąpiło symboliczne przytulenie się do starego drzewa i pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie zakończyło się wręczeniem sadzonek młodych lip oraz brzóz oraz spacerem po parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content