Kolejny sukces naszego gimnazjum w ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z misji”

Z przyjemnością informujemy że, nasze gimnazjum już kolejny raz zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mój szkolny kolega z misji” organizowanym przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, pod honorowym patronatem Pani Minister Edukacji Narodowej. W tym roku uczeń Damian Laprus zajął również II miejsce w kategorii literackiej konkursu. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Jego celem było pozyskanie środków na remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe (Zambia), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP. Młodzieżowy Wolontariat pod opieką p. Agnieszki Karpińskiej, p. Bogumiły Panufnik przeprowadził szereg akcji charytatywnych, dzięki którym zebrano sumę 2800 złotych. Zostały one przekazane na konto fundacji Ad Gentes.
30 maja 2017 roku koordynator konkursu p. Agnieszka Karpińska wraz z kilkoma wolontariuszkami oraz p. Marina Winogradowa i Damianem Laprusem uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu konkursu, gdzie szkoła otrzymała dyplom i liczne nagrody książkowe za zajęcie dwóch II miejsc. Odbyło się ono na Stadionie Narodowym w Warszawie z udziałem Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, bp Jerzego Mazura, p. Jana Badowskego i i p. Anny Malinowskiej, przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, o. dr Kazimierza Szymczychy SVD, sekretarz aKomisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz ks. kan. Jana Fecko dyrektora Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.
Patronat honorowy nad Konkursem objęli: abp Wojciech Polak, Prymas Polski, bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz pani Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej. Konkurs „Mój szkolny kolega z Misji” jest skierowany do uczniów w czterech kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i charytatywnej. W obecnej edycji Konkursu wzięło udział 123 szkoły podstawowe w grupie wiekowej I-III, 150 szkół w klasach IV-VI oraz 105 gimnazjów. W prowadzenie Konkursu zaangażowało się 1 486 nauczycieli, katechetów i wychowawców, aktywizując 5 328 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.

Gratulujemy zwycięzcom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content