Viele Grüße aus Polen

Viele Grüße aus Polen czyli Pozdrowienia z Polski.
W ramach projektu realizowanego w programie eTwinning 31 uczniów naszego gimnazjum własnoręcznie wykonało 43 kartki pocztowe z informacjami kulturoznawczymi w języku niemieckim o Polsce i Siedlcach, które zostały wysłane do szkół partnerskich w Meram (Turcja), w Lipsku (Niemcy), w Piatra – Neamt (Rumunia) i w Budapeszcie. Uczniowie przygotowali pocztówki tematyczne zawierające informacje o symbolach narodowych, położeniu geograficznym, podziale administracyjnym, polskich wynalazcach i sportowcach, największych miastach,  zabytkach, polskiej kuchni oraz klimacie. Do szkół partnerskich w Polsce – Jasienicy i Żychlina trafiły kartki z informacjami o naszym mieście.
Chęć udziału w projekcie zadeklarowały również szkoły z Włoch, Portugalii, Słowenii i Łotwy, więc projekt z pewnością będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym. Z niecierpliwością czekamy na pozdrowienia ze szkół partnerskich.
Serdecznie dziękuję uczniom, którzy wzięli udział w projekcie za zaangażowanie i staranne przygotowanie kartek pocztowych, które będą doskonałą wizytówką naszej szkoły.

Opiekun projektu
p. Ewa Jurzyk – Niedziółka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content