Artyści blisko natury

Dzieci z klasy Ia uczestniczyły w projekcie „Artyści blisko natury” organizowanych przez Galerię Kultura.
Różnorodność tematów pozwoliła przybliżyć dzieciom tematykę ekologii.
1.Warsztaty druku naturalnego połączone z wykonywaniem prac plastycznych za pomocą barwników roślinnych
2.Warsztaty malarstwa naturalnymi barwnikami ziemnymi- wykonanie płaskorzeźb na podkładach z płyt.
3. Spotkanie na temat odnawialnych źródeł energii oraz sposobów oszczędzania energii i wody- postery w formie kolaży
4.Warsztaty praktycznego sortowania śmieci – wykonywanie form plastycznych przy użyciu materiałów z recyclingu.
5.Malowanie świnek skarbonek
Dzięki możliwości uczestniczenia w tych zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o środowisko.
Podczas każdych zajęć, po części teoretycznej najmłodsi mogli poczuć się artystami, tworząc cudowne prace, a efekty tych działań można było podziwiać w sali, jak również na tablicy umieszczonej przy sali lekcyjnej.
Serdecznie dziękujemy Galerii Kultura za możliwość uczestniczenia w tym projekcie.