Dzień Wolontariusza

Zwycięskie logo wolontariatu!Dziś jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto obchodzone jest corocznie 5 grudnia, a ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku.
W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę. Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna !
W naszej szkole możemy pochwalić się już długimi tradycjami w pracy na rzecz innych osób. Od 2003 roku uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu systematycznie uczestniczą w akcjach charytatywnych o zasięgu szkolnym, miejskim, krajowym a nawet światowym.
Wszystkim Naszym Wolontariuszom oraz ich opiekunom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, a także podziękować za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy podarowany uśmiech!
Z tej okazji życzymy Wszystkim Wolontariuszom, spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary, że to co robią ma sens!

W ramach obchodów Dnia Wolontariusza ogłoszony został konkurs na logo naszej organizacji. I miejsce zajęła uczennica klasy IIIb Angelika Kozioł. Logo w jej wykonaniu będzie odtąd znakiem rozpoznawczym naszego klubu. Można je obejrzeć na stronie internetowej naszej szkoły, gdzie zamieszczone są również filmiki z ostatnich akcji wolontariatu.