Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Liczne kampanie i akcje odbywające się w tym czasie mają upowszechniać wiedzę o wirusie i chorobie.
Światowy Dzień Walki z AIDS został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Dlaczego? Według statystyk UNAIDS z 2015 roku na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem  HIV. To epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać – chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 również uczcili ten dzień. Przygotowali czerwone kokardki jako symbol solidarności z chorymi na AIDS, plakaty orz prezentacje multimedialne. Jedna z nich została umieszczona na stronie internetowej szkoły w zakładce dla nauczycieli. Wychowawcy mogą wykorzystać prezentację na lekcji wychowawczej. Jedna z uczennic przygotowała krótki referat, który został odczytany przez radiowęzeł szkolny.