Klasa 4b w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 6 grudnia klasa 4b wraz z wychowawcą p. Katarzyną Michalak i p. Jolantą Hardej odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach. Celem pobytu było promowanie czytelnictwa, a tematem zajęć było „Spotkanie z książką”. Pracownik biblioteki zabrał uczniów do sali, w której czekało na nich mnóstwo różnorodnych książek. Wszyscy byli zaskoczeni, jak ciekawe i przyciągające wzrok mogą być same okładki książek. Niektóre nawet swoją fakturą zachęcały do czytania, były bardzo miękkie i miłe w dotyku. Pracownik biblioteki pokazał także uczniom największą i, wzbudzającą niemałe zainteresowanie, najmniejszą książkę z księgozbioru, jak również książkę rozkładającą się na całą długość sali czy książkę trójwymiarową. Uczniowie mogli również zobaczyć książki wykonane przez swoich kolegów nadesłane na konkurs organizowany przez bibliotekę. Najbardziej podobała im się książka z dołączoną do niej maskotką misia, którego, czytając trzeba było przenosić w specjalnie do tego przeznaczone miejsca w książce. Na koniec, z okazji Mikołajek uczniowie dostali cukierki – mikołajki i wrócili do szkoły.