Cenne odpady – segregacja

W dniu 30 stycznia 2018 r. uczniowie klas: 4a, 4b, 7a oraz 3f pod opieką p. Renaty Kowalczyk, p. Jolanty Hardej, p. Anny Nowak i p. Urszuli Borkowskiej uczestniczyli w seminarium ekologicznym organizowanym przez Polski Klub Ekologiczny Koło „Podlasie”, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na zbędne odpady oraz opakowania i używanie toreb lub opakowań wielorazowych, z materiału lub papierowych. Największe zainteresowanie wzbudził Sklep Marzeń Ekologa, w którym uczniowie otrzymali zdrowe i ekologiczne przekąski oraz występ aktorki – lalkarki z Teatru ES ze spektaklu „Duszek Śmieciuszek”. Podczas spotkania zbierano plastikowe nakrętki, puszki po napojach i bezużyteczne klucze.
Szczególnie interesujące było wystąpienie pana dr Ryszarda Kowalskiego, który przedstawił krótką historię śmieci z dydaktyczną pointą czyli kiedy na świecie pojawiły się odpady?