Światowy Dzień Walki z Rakiem

W niedzielę 4 lutego 2018 roku będziemy obchodzić XVIII Światowy Dzień Walki z Rakiem. Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. Z tej okazji Polska Unia Onkologii wraz z Partnerami – już po raz osiemnasty – organizuje Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych. Tego dnia możemy wyrazić symbolicznie swoją solidarność z pacjentami onkologicznymi, ale również zadbać o swoje zdrowie. Nasza szkoła również przyłączyła się do tego święta, 2 lutego odbyło się spotkanie dla uczniów klas III z Panią Anną Bednarczyk, pracownikiem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, oddziału onkologicznego, która przybliżyła młodzieży temat nowotworów, profilaktyki oraz czynników zwiększających ryzyko zachorowania. Pogadanka była okazją do tego, by przypomnieć o tym, co w życiu najważniejsze – zdrowie.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach z prezentacją filmu o szkodliwości nikotyny na lekcjach biologii i chemii. Odbył się również konkurs wiedzy w klasach VII dotyczący uzależnień. I miejsce zajął Dominik Kułakowski z klasy 7a, a wyróżnienie zdobyli: Hubert Pluta i Sebastian Soszyński z klasy 7c.
Więcej informacji o Światowym Dniu Walki z Rakiem na tej stronie.