8 Marca

Samorząd Uczniowski pamięta o święcie i dołącza skromne życzenia.
Tajemnicą jesteś
z księgi czarów zbiegłą,
mgłą zaklętą,
przez którą nieliczni tylko przejdą.
Kobieto, puchu marny,
a nie do zdobycia,
kobieto – ile w tym słowie jest
piękna, miłości i życia.

Dzień Kobiet pierwszy raz obchodzono w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. Odbyło się to w rocznicę przemarszu 15 tysięcy pracownic zakładów odzieżowych przez Nowy Jork, które domagały się praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet.
W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła w Kopenhadze międzynarodowy Dzień Kobiet.
W naszej szkole dzień ten był bardzo uroczysty. Dziewczynki zostały obdarowane kwiatami wiosennymi i prezentami przygotowanymi przez naszych kochanych chłopców. Samorząd Uczniowski spośród wszystkich dziewczynek wyłonił najsympatyczniejszą. W wyniku tajnego głosowania została nią koleżanka z klasy 2F Karolina Grodowska, natomiast w klasach czwartych wybrano Zosię Wielogórską klasa 4b i Ulę Kowalską klasa 4a. Serdecznie gratulujemy!