My Sister Syria – wyjazd językowy

W dniu 16 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły, z klas II D, III C oraz III D, mieli okazję obejrzeć ciekawe i zarazem przejmujące przedstawienie teatralne, pt. „My Sister Syria” w teatrze Buffo, w Warszawie.
Spektakl w języku angielskim przygotowany został, jak co roku, przez utalentowanych aktorów z grupy teatralnej TNT Theatre Britain, którzy zapewnili nam prawdziwą ucztę duchową. Podczas przedstawienia nie zabrakło kontaktu z publicznością, pięknego literackiego języka oraz profesjonalnej gry aktorskiej.
Sztuka opowiada historię o prawdziwej przyjaźni brytyjskiej działaczki na rzecz praw człowieka, Rachel oraz reporterki Razan, która zostaje uprowadzona przez syryjskich Islamistów podczas toczącej się wojny. Rachel chcąc ratować swoją przyjaciółkę, zawiera umowę z oficerem tajnych służb specjalnych, leci do Syrii, aby wykonać zadanie dla rządu: sprowadzić stamtąd kobietę – generała. W zamian obiecano jej pomoc w odszukaniu i uwolnieniu Razan.
Rozpoczyna się więc długa podróż przez koszmarny świat ogarnięty wojną i czyhającą zza każdego rogu śmiercią. Paradoksalnie Rachel spotyka również ludzi, którzy podejmują próby normalnego życia; będzie tańczyć razem z Syryjczykami, bawić się oraz słuchać ich żartów.
Kiedy w końcu dociera do celu dowiaduje się, że jej przyjaciółka nie żyje, a kobieta – generał nie może wyjechać ze swego kraju, prosi jednak o zabranie ze sobą jej syna. Rachel zgadza się pomóc zrozpaczonej matce i podstępem pomaga dziecku przedostać się do Niemiec.
Wierzymy, że do wielu z Was dotarło przesłanie tej trudnej opowieści. Wojna w Syrii, która rozpoczęła się 15.03.2011r., to największa katastrofa humanitarna od czasu II wojny światowej. Krwawy konflikt kosztował życie setek tysięcy osób, w tym ponad 20 tys. dzieci, a miliony zmusił do opuszczenia swoich domów. Niestety ta gehenna trwa nieprzerwanie od ponad 7 lat …

Dziękujemy Wam za wspaniały wyjazd !!!
Opiekunowie: Katarzyna Michalak, Katarzyna Ozdoba i Weronika Paczuska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content