VIII Siedlecka Gospeliada

26 kwietnia 2018 r., w Centrum Kultury i Sztuki Scena Teatralna Miasta Siedlce, odbył się finałowy koncert laureatów VIII Siedleckiego Konkursu Piosenki Gospel w języku angielskim. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wszystkie instytucje z siedzibą w Siedlcach.
Zaprezentowane utwory były na niezwykle wysokim poziomie wokalnym, jak również językowym. Wszyscy laureaci wspaniale zaprezentowali na scenie swoje talenty oraz umiejętności, dlatego jury konkursowe wyłoniło zwycięzców po burzliwych obradach.
Wśród najmłodszych wykonawców najwyższe uznanie zdobyła Patrycja Czarnocka z SP nr 5 w Siedlcach, natomiast wyróżnienie wyśpiewała Zofia Wielogórska, uczennica klasy IV naszej szkoły. W kategorii wiekowej zespół wokalny 7-11 lat I miejsce wywalczył chór Canzona z SP nr 8 w Siedlcach, a miejsce III ex aequo wyśpiewały dwa chóry z SP nr 11 w Siedlcach.
W kategorii wiekowej soliści 12-15 lat jury przyznało: I miejsce – Ewelinie Krzymowskiej z SP w Kosowie Lackim, II miejsce – Urszuli Lewczuk z SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach, zaś III miejsce – Paulinie Tymińskiej z SP w Sabniach. W tej samej grupie wiekowej w kategorii zespół miejsce I wyśpiewał duet z naszej szkoły – Kamila Wojtczuk i Paulina Wujek, przy akompaniamencie Martyny Izdebskiej. Marta Zielonka i Zofia Kania wraz z chórem z SP nr 11 w Siedlcach zajęły II miejsce, a statuetka za miejsce III powędrowała do rąk chóru z SP nr 12 w Siedlcach.
Wśród starszych wokalistów 16-19 lat I miejsce wyśpiewała Dominika Sobiesiak z IV LO im. Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach bezkonkurencyjnym wykonaniem utworu – ”Zombie”. Miejsce II wywalczyła Aleksandra Myrcha z I KLO w Siedlcach, natomiast miejsce III zajęła Wiktoria Miętus z I LO w Garwolinie. Siostrzany duet – Dominika oraz Wiktoria Niedziółka z Łukowskiego Ośrodka Kultury wyśpiewał I miejsce w kategorii zespół.
W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim wykonawcom, ich opiekunom, jury i sponsorom za ogromne zaangażowanie oraz niezapomniany koncert. Z nadzieją do usłyszenia za rok.

Weronika Paczuska