227. rocznica Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od Mszy Świętej, sprawowanej pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze. Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy uroczystości w towarzystwie Orkiestry Wojskowej, kompanii reprezentacyjnej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, licznych pocztów sztandarowych przeszli ulicami na Skwer Tadeusza Kościuszki. Tam odbyły uroczystości centralne. Wzięli w nich udział przedstawiciele parlamentu i rządu, a także przedstawiciele samorządu Miasta, Powiatu i Gminy. Liczne były delegacje służb mundurowych, społeczności szkolnej, harcerzy, spółek miejskich, organizacji politycznych i społecznych.
Zgodnie z ceremoniałem wojskowym uroczystość rozpoczęto podniesieniem flagi państwowej oraz hymnem narodowym. Prezydent Wojciech Kudelski w swoim przemówieniu nawiązał do wydarzeń sprzed ponad dwóch wieków. Tradycyjnie podczas uroczystości 3-Majowych Przyrzeczenie złożyli najmłodsi członkowie „Strzelca”. Twórców Konstytucji 3 Maja i jej obrońców uczczono Apelem Pamięci oraz salwą honorową, a delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem Tadeusza Kościuszki. Uroczystość zakończyły pieśni patriotyczne w wykonaniu Orkiestry Wojskowej.
Tego dnia w centrum Siedlec rozegrano tradycyjne biegi uliczne z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych wzięło w nich udział blisko 500 biegaczy.
Poczet sztandarowy naszej szkoły także uczestniczył w obchodach tego ważnego święta, szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2b i 2d oraz nauczyciele: p. A. Małczuk-Wakulińska, p. E. Sławińska, p. W. Paczuska, p. J. Kulicki oraz dyrektor szkoły, p. M. Olszewska-Silna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content