Dzień Unii Europejskiej

Jak co roku, 9 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Unii Europejskiej. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas młodszych, a obchody przygotowali i zaprezentowali uczniowie klas siódmych. Były to ciekawostki o wybranych państwach należących do Unii Europejskiej. Na przygotowanych wcześniej stoiskach pojawiły się regionalne przysmaki, gadżety nawiązujące do omawianych państw, plakaty, foldery i książki. Prezentowane w tym roku państwa to Grecja, Francja, Włochy, Hiszpania i Niemcy. Mogliśmy zatem podziwiać przebranych uczniów za starożytnych Greków, zerknąć na paryski wybieg, a nawet uczestniczyć w walce byków. Był też quiz z nagrodami, a klasa pierwsza dostała drobne upominki. Na koniec wszyscy zastaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Mogliśmy spróbować włoskie tiramisu, niemieckiej sałatki ziemniaczanej i wiele innych potraw.