XI Jarmark Św. Stanisława

W dniach 11-12 maja w centrum Siedlec odbywał się XI Jarmark św. Stanisława pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlce. Podczas imprezy można było poznać dorobek kulturalny lokalnych twórców: rękodzielników i rzemieślników, to także okazja, aby zakupić niepowtarzalne naczynia, biżuterię lub pyszne domowe wyroby takie jak sery, wędliny czy miody. Dwudniowym targom towarzyszyły prezentacje artystyczne jedynego zawodowego kataryniarza w kraju – Kataryniarza Warszawskiego. Inną atrakcją Jarmarku niewątpliwie były Warsztaty Garncarskie.
Ponadto, już tradycyjnie, pierwszego dnia Jarmarku, odbyły się Targi Edukacyjne siedleckich placówek oświatowych, podczas których szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne miały możliwość zaprezentowania się z jak najlepszej strony. W sobotę 12 maja części targowo-wystawienniczej towarzyszyły występy na scenie folkowej z udziałem regionalnych zespołów i kapel ludowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content