Z VII Rajdu Rowerowgo

Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach oraz Miasto Siedlce było organizatorem VII Rajdu rowerowego turystyczno – integracyjnego, który w tym roku odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu. Patronat nad Rajdem objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. Tematem przewodnim imprezy była ochrona przyrody i krajobrazu. W rajdzie, który odbył się w dniu 20 września uczestniczyli uczniowie siedleckich szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich z terenu Miasta Siedlce. Uczestnicy rajdu w eskorcie Policji przejechali rowerami trasę z Siedlec przez Chodów do leśniczówki Koła Łowieckiego Podlasie w Balach. Tutaj dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Siedlcach uczniowie mogli wysłuchać prelekcji leśniczego pana Stanisława Kawy o zwierzętach zamieszkałych w Polsce. Następnie uczestnicy Rajdu wzięli udział w pokazie strzelectwa myśliwskiego dzięki uprzejmości Zarządu Okręgowemu Polskiego Związku Łowieckiego w Siedlcach. Pamiątkowe upominki dla uczestników w postaci elementów odblaskowych przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, za co serdecznie dziękujemy. Pomysłodawcą oraz organizatorem przedsięwzięcia był nauczyciel SP1, pan Andrzej Wojtowicz. Dziękujemy za pomoc, wsparcie i uczestnictwo: Miastu Siedlce, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Siedlcach, Zarządowi Okręgowemu Polskiego Związku Łowieckiego w Siedlcach, Kołu Łowieckiemu Podlasie, Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach, Nadleśnictwu Siedlce oraz wszystkim dyrektorom, nauczycielom i młodzieży uczestniczącej w rajdzie.