Dzień Głośnego Czytania

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH,
DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.
JEST NA TO SPOSÓB – CZYTAJMY DZIECIOM!

29 września, to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Głównym celem, było zachęcenie  naszych uczniów do czytania książek i czasopism. Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Z okazji tego dnia biblioteka szkolna gościła Krasnala Hałabałę i Panią Jesień. Radość dzieci była przeogromna, gdy znane postacie zaproponowały uważne słuchanie książeczki o swoich przygodach (wiadomo, że wyświetlane bajki nie są złe, ale na dziecięcą wyobraźnię najlepiej działa głośne czytanie). Młodzież szkolna podczas dłuższej przerwy usłyszała fragment książki, który krył w sobie zagadkę. Na najbardziej uważnych słuchaczy czekały małe nagrody. Okazało się, że nasi uczniowie czytają książki i znają tytuły wielu ciekawych pozycji. Brawo Wy!

Skip to content