Papieskie kremówki 2018

W dniu 16 października 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Karol Wojtyła wzywa nas, abyśmy starali się wejść w promieniowanie ojcostwa Boga, które zaspokaja potrzebę bliskości, miłości i bezpieczeństwa. Ojciec Święty zachęca ojców, aby modlili się ze swoimi dziećmi, obdarzali bezinteresowną miłością, byli dla nich autorytetem i oparciem na wzór św. Józefa. Przypomina dzieciom o obowiązku okazywania szacunku swoim rodzicom.
40 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczciliśmy organizując kiermasz domowych wypieków i słodkości pod hasłem „Papieskie kremówki”. Uczniowie 15 klas, wsparci przez rodziców, przygotowali przepyszną ofertę ciast, której mogłaby pozazdrości im niejedna cukiernia. Stoiska przyciągały łakomczuchów kolorowymi babeczkami, rogalikami, muffinkami i ciasteczkami. Nie zabrakło pysznych domowych serników, pachnących szarlotek, przekładańców i czekoladowych murzynków. Rekordzistom z klasy IV a udało się nazbierać kwotę aż 148,25 zł. Liczy się jednak każda złotówka ofiarowana na szczytny cel.
Dzień Papieski to szczególne podziękowanie za dar św. Jana Pawła II dla Kościoła i świata. Jest to też wyjątkowa okazja do wsparcia zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miejscowości w ramach akcji stypendialnej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym roku zasililiśmy konto fundacji kwotą 1111,84 zł.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i już zapraszamy na kontynuację akcji w przyszłym roku.

Szkolny Klub Wolontariatu i Katecheci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content