Nie bój się… nie lękaj… wypłyń na głębię…

16 października uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Jaroszczyk uczestniczyli w spotkaniu poetyckim zorganizowanym przez SGL „Witraż” z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas uroczystości zaprezentowano wiersze, które uczniowie siedleckich szkół napisali podczas majowego pleneru pod pomnikiem Jana Pawła II. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Wokalny Sweet Angels.
Druga część uroczystości poświęcona była 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zostały ogłoszone wyniki konkursu poetyckiego pt. „Przystanek… Niepodległa” oraz odbyła się promocja tomiku poetyckiego pt. „Młodzi o… i dla Niepodległej”, w którym znalazły się także wiersze uczniów naszej szkoły.
Z SGL „Witraż” współpracujemy od wielu lat. Udział w spotkaniach poetyckich, warsztatach, plenerach jest dla naszych uczniów okazją do tego, by rozwijać zdolności, zainteresowania i próbować swoich sił w tworzeniu tekstów poetyckich, bo przecież poetą może być każdy. Kilku naszych absolwentów swoją poetycką przygodę rozpoczęło w naszej szkole a obecnie są członkami grupy „Witraż”. Mamy nadzieję, że w bieżącym roku szkolnym odkryjemy nowych młodych poetów. W listopadzie planujemy zorganizowanie szkolnych warsztatów poetyckich. Osoby zainteresowane już mogą zgłaszać chęć udziału w nich swoim nauczycielom polonistom. Bliższe informacje podamy niebawem w ogłoszeniach dziennika elektronicznego.