Światowy Dzień Żywności

16 października obchodzony był „Światowy Dzień Żywności”. Z tej okazji Bank Żywności w Siedlcach zorganizował przemarsz ulicami miasta Siedlce oraz happening pt. „Szkoła niemarnowania jedzenia – EkoMisja Nie marnuje” . W uroczystości tej uczestniczyli też uczniowie naszej szkoły reprezentowani przez klasę IIId pod opieką p. Julity Byczyńskiej –Kozioł. Patronat honorowy sprawował prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski. Tematem tegorocznych spotkań były ekologiczne skutki wyrzucania żywności. Aby wyprodukować, przetworzyć i dostarczyć żywność na półki sklepowe, a następnie do naszych domów trzeba zużyć wodę, energię i paliwo. Dlatego wyrzucanie żywności generuje straty surowców. ‘Światowy Dzień Żywności  gromadzi wokół siebie ludzi, którym bliska jest idea niemarnowania jedzenia i dotarcia  do ludzi zupełnie nieświadomych problemu.