Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda w murach naszej szkoły

5 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Pasterza Diecezji Siedleckiej Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdę wraz z księdzem sekretarzem Leszkiem Borysiukiem i proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika Adamem Patejukiem.
Odwiedziny następcy Apostołów były dla całej społeczności szkoły wielkim świętem i ogromnym przeżyciem. Słowo powitania do przybyłych gości skierowała Pani Dyrektor Magdalena Olszewska – Silna i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Kadej.
Uczniowie klas drugich w piosence Bóg tak umiłował świat przypomnieli, że Boża miłość jest dla każdego na wyciągnięcie ręki i to, że każdy z nas został powołany do świętości w piosence Święty uśmiechnięty.
W ramach obchodzonego  jubileuszu Diecezji Siedleckiej młodzież  z klas IIIa, IIIb, IIIc przedstawiła wydarzenia z 1983/1984 roku, związane z obroną krzyża w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Jak pisał polski wieszcz A. Mickiewicz: „Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest Polską, a Polak Polakiem.”
Grupa wokalna wzbogaciła uroczystość śpiewem pieśni Nie rzucim Chryste świątyń Twych i Błogosławieni miłosierni.
Ważną osobą w dwustuletniej historii Diecezji Siedleckiej jest sługa Boży Biskup Ignacy Świrski. Na tle prezentacji multimedialnej została przedstawiona sylwetka kandydata na ołtarze, który w opinii świadków jest nazywany ojcem ubogich. Następnie wszyscy zgromadzeni na uroczystości wspólnie odmówili modlitwę do sługi Bożego Ignacego Świrskiego.
Na koniec  słowo pasterskie do zgromadzonych skierował Jego Ekscelencja Biskup , wzywając, abyśmy jako uczniowie Chrystusa identyfikowali się z Nim jako ukrzyżowanym i z Jego znakiem – krzyżem.  Wskazał także na osobę Biskupa Ignacego Świrskiego jako tego, który pokazuje jak realizować Ewangelię w codziennym życiu. Życzył jednocześnie wszystkim uczniom, aby napełniali się nie tylko wiedzą, ale i wiarą, aby żyli wartościami chrześcijańskimi i pozostawali im wierni.
Następnie Ksiądz Biskup udzielił  zebranym pasterskiego błogosławieństwa.
Na zakończenie Biskup Kazimierz Gurda, ksiądz sekretarz Leszek Borysiuk i ksiądz proboszcz Adam Patejuk spotkali się z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły.
Wszystkim aktorom, uczniom,  nauczycielom oraz rodzicom zaangażowanym w przygotowanie wizyty Pasterza Diecezji Siedleckiej w naszej szkole serdecznie dziękujemy.
Uroczystość została przygotowana przez katechetów Małgorzatę Bielugę i Marinę Winogradową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content