Wieczór poezji i pieśni patriotycznej

W środę 28 listopada w naszej szkole miało miejsce kolejne  wydarzenie z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem był to wieczór poezji  i pieśni patriotycznej przygotowany przez dzieci i młodzież pod kierunkiem p. Mariny Winogradowej i p. Małgorzaty Rudnickiej.
Przy świetle świec w to listopadowe popołudnie można było otulić się poezją znanych polskich autorów, którzy na różny sposób sławili piękno naszej Ojczyzny, bohaterstwo ludu, niepowtarzalność języka i kultury. Uczniowie, przedstawiciele grona pedagogicznego, przybyli rodzice usłyszeli wiersze Władysława Bełzy, Ryszarda Przymusa, Czesława Janczarskiego, Jana Andrzeja Morsztyna, Wandy Chotomskiej, Cypriana Kamila Norwida, Antoniego Słonimskiego i innych w wykonaniu uczniów klas czwartych, siódmych i trzecich gimnazjalnych.
Z młodych serc solistek i członków szkolnego chóru popłynęły znane pieśni patriotyczne: „Rota”, „Piechota”, „Marsz Pierwszej Brygady” czy bardziej współczesne: „W listopadzie pada deszcz”, „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona, „Taki kraj” Jana Pietrzaka, „Ojczyzna” Marka Grechuty. Wielokrotnie w różnych zawirowaniach historii naszego kraju te utwory podnosiły duch w narodzie polskim. Jednocześnie stały się one wyśpiewanym wyrazem hołdu współczesnego młodego pokolenia dla tych, którzy rzucili „na stos swój życia los”.