II TURNIEJ MATEMATYCZNY „MATEMAXUS”

Dnia 4 grudnia 2018 roku w Instytucie Matematyki i Fizyki UPH w Siedlcach odbył się II Turniej Matematyczny „Matemaxus”. Organizatorzy konkursu to Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza i Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Wydział Nauk Ścisłych, Instytut Matematyki i Fizyki
W Turnieju wzięły udział drużyny składające się: z 3 uczniów klas IV, z 3 uczniów klas V, z 3 uczniów klas VII oraz z 3 uczniów klas VIII z każdej szkoły podstawowej z terenu Miasta Siedlce. Uczniowie pracowali w zespołach. Wspólnie rozwiązywali kolejne zadania, które pomogły przejść rycerzowi Matemaxusowi  do księżnej Aleksandry. Rywalizacja uczniów odbyła się w systemie pucharowym. Zwycięzcy zostali wytypowani w czwartym etapie. Zadania na Turniej przygotowała i przeprowadziła komisja w składzie:

• mgr Agnieszka Protasiuk -SP4,
  • mgr Katarzyna Karpiarz -SP4,
  • dr Marek Siłuszyk -UPH-WNŚ.

W rywalizacji uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły.
Podsumowanie Turnieju na którym zostały wręczone statuetki Matemaxusa, dyplomy oraz nagrody rzeczowe odbędzie się 11 grudnia.