Klasy trzecie na wycieczce w Warszawie

26 listopada 2018r.  uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w szkolnej wycieczce do Warszawy.
Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy stałej pt. „O młodych  dla młodych” w Muzeum Historii  Żydów Polskich POLIN.  Dzięki ciekawym opowieściom przewodników przenieśliśmy się do czasów dwudziestolecia międzywojennego. Poczuliśmy klimat gwarnej żydowskiej ulicy dużego polskiego miasta. Potem w labiryncie getta wysłuchaliśmy opowieści o losach Żydów pod niemiecką okupacją.
Następnie odwiedziliśmy Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie obejrzeliśmy wystawę „Plan Filmowy” składającą się z dwóch części: scenograficznej i kostiumowej. Znaleźliśmy się w miejscu, gdzie nagrywano szkolne sceny do filmu
„7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego.  Poznaliśmy kolejne etapy powstawania filmu a dzięki urządzeniom Gear VR znaleźliśmy się planie i obserwowaliśmy pracę ekipy i nagrywanie ujęć.
Na zakończenie naszego pobytu w Warszawie, po zapadnięciu zmroku, udaliśmy się do Wilanowa. Tam podziwialiśmy Królewski Ogród Światła – jesienno- zimową wystawę , która rozświetla ogród przy pałacu w Wilanowie. Tysiące kolorowych diod ułożone są w taki sposób, aby oddawały barokowe wzory i kształty roślin.
Po dniu pełnym nowych wrażeń i ciekawych informacji wróciliśmy do Siedlec.
Wycieczkę zorganizowały i nad naszym bezpieczeństwem czuwały panie: Beata Pniewska, Agnieszka Karpińska i Małgorzata Jaroszczyk.