Dzień Walki z Rakiem

Nowotwory złośliwe plasują się na drugiej pozycji na światowej liście przyczyn zgonu. Co roku w naszym kraju diagnozuje 120 tysięcy nowych przypadków zachorowań na raka, a 90 tysięcy ludzi umiera z powodu tej choroby. 4. lutego obchodzony jest Dzień Walki z Rakiem, był to XIX Światowy Dzień Walki z Rakiem. Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. Z tej okazji Polska Unia Onkologii zorganizowała Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych.
Nasza szkoła również przyłączyła się do tego święta, 12 lutego odbyło się spotkanie dla uczniów klas VIII i III gimnazjum i z Panią Anną Bednarczyk, specjalistą onkologii i Panią Moniką Michalak, na co dzień pracownikami Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Uczniowie uzyskali podstawowe informacje na temat nowotworów, profilaktyki oraz czynników zwiększających ryzyko zachorowania. Pogadanka była okazją do tego, by przypomnieć o tym, co w życiu najważniejsze i najcenniejsze – zdrowie.

Skip to content