Promocja Szkoły 2019

16 marca 2019 roku odbyła się promocja Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach. Licznie przybyłych kandydatów do klasy pierwszej, ich rodziców, potencjalnych uczniów klas IV i VII powitała dyrektor szkoły, pani Magdalena Olszewska- Silna. W swoim wystąpieniu zapewniła, że uczniowie zostaną otoczeni jak najlepszą opieką dydaktyczną i wychowawczą. Zwróciła uwagę na obecność w naszej szkole klas innowacyjnych rozwijających dzieci pod kątem ich predyspozycji i zainteresowań. Wicedyrektor szkoły, pani Jadwiga Chomacka nawiązała do licznych osiągnięć uczniów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Goście obejrzeli prezentację, dzięki której zapoznali się z bazą szkoły, z działaniami uczniów i nauczycieli. Od września 2017 r. istnieje klasa VIII z rozszerzonym językiem angielskim i niemieckim, a od września 2018/2019 rozpoczęły swoją działalność czwarte klasy o charakterze innowacyjnym: językowa z językiem angielskim i niemieckim, językowo- medialna z rozszerzoną informatyką, sportowa o profilu ogólnorozwojowym. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować, w którym poznają i doskonalą techniki kodowania i programowania.
Prężnie działa Młodzieżowy Wolontariat. Przez jego szeregi przewinęło się ponad pięciuset wolontariuszy, którzy zorganizowali 150 akcji charytatywnych. W Konkursie Nastolatków Ośmiu Wspaniałych Miasta Siedlce mamy XV laureatów. Aż cztery razy nasze laureatki reprezentowały miasto Siedlce w etapie centralnym tego konkursu. W 2016 Młodzieżowy Wolontariat otrzymał tytułu laureata w ogólnopolskim konkursie Poszukiwana Poszukiwany w kategorii grupa wolontariacka. W ubiegłym roku zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie Dzieła Pomocy Ad Gentes. W szkole wystawiane są spektakle teatralne, młodzież uczestniczy w warsztatach poetyckich, aktorskich, w licznych spotkaniach z ciekawymi ludźmi.
Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć piosenki wykonane przez laureatki konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich Gabrieli Wnorowskiej i Pauliny Wujek, podziwialiśmy pokaz gimnastyczny w wykonaniu uczniów klasy 1a o profilu sportowym, taniec w wykonaniu dziewcząt klasy 1a i 1b, zespołu cheerleaders- Silence i pokazy wszystkich sekcji sportowych.
Po części oficjalnej na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Szkolny Klub Wolontariatu. Następnie uczestnicy spotkania mogli odbyć spacer po szkole. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali zajęcia z robotyki, w pracowniach fizycznych i chemicznych młodzież przeprowadziła doświadczenia, najmłodsi uczniowie zaprosili gości do wspólnego programowania i zabawy w swoich salach.
Nauczyciele dziękują wszystkim uczniom za wkład pracy włożony w promocję szkoły. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach dziękuje gościom za zainteresowanie naszą Jedynką. W naszej szkole nawet mały może stać się wielkim.

Skip to content