Światowy Dzień Wody – 22 marca

Z okazji Światowego Dnia Wody została zorganizowana wycieczka dla uczniów klas: 7a i 8a do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Siedlcach. Uczniowie dowiedzieli się między innymi gdzie w Siedlcach znajduję się PWiK, skąd czerpana jest woda, której używamy na co dzień w gospodarstwach domowych. Upewniliśmy się, że woda z sieci wodociągowej po niezliczonych analizach fizykochemicznych i bakteriologicznych niczym nie ustępuje wodom butelkowanym i zawsze jest pod ręką. Spełnia wszystkie normy sanitarne, wolna jest od bakterii i nie wymaga chlorowania.
Najciekawszym punktem zwiedzania było laboratorium. Tam dokładnie zapoznaliśmy się z metodami badania wody. Obejrzeliśmy potrzebne do tego probówki zlewki, miarki… Rozszyfrowalismy co kryje napis na drzwiach jednego z pomieszczeń „Pożywkarnia”.

Skip to content