Z wizytą w Miejskiej Bibliotece

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 4c i 3b gimnazjum z nauczycielką języka polskiego p. Małgorzatą Jaroszczyk odwiedzili Bibliotekę Miejską w Siedlcach. Celem wycieczki było zapoznanie się ze zbiorami i zasobami biblioteki oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do częstego jej odwiedzania. Obie klasy zapoznane zostały z działami siedleckiej książnicy a w dziale regionalnym obejrzały prezentację o historii naszego miasta. Uczniowie klasy czwartej najwięcej czasu spędzili w części przeznaczonej dla dzieci. Młodzież z klasy gimnazjalnej najbardziej zainteresowała się zbiorami czytelni. W niedalekiej przyszłości jako uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz przyszli studenci będą częściej korzystać ze zgromadzonych tam materiałów.