Europa da się lubić

Dnia 16 maja (czwartek) na dużej sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie projektu międzyklasowego uczniów klas VII pod hasłem „Europa da się lubić…” .Projekt był realizowany w ramach obchodów Dnia Europy, który przypada na 9 maja. Klasy VII podzielone na zespoły kilkuosobowe, zaprezentowały w różnych formach, charakterystyki wybranych przez siebie krajów europejskich. Można było obejrzeć „spacer” po Włoszech, wizytę w biurze podróży, multimedialne wycieczki po Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii, posłuchać komicznego, pełnego rymów polsko – francuskich wiersza o kraju nad Sekwaną czy gitarowego wykonania utworu „Despacito”. Dla uczniów klas IV zorganizowano quizy z nagrodami z zakresu wiedzy o prezentowanych państwach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie spotkania wszyscy przystąpili do wspólnej degustacji potraw przygotowanych przez „masterchefów” z klas VII.
Nauczyciele geografii:)

Skip to content