Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Kto czyta książki,
ten żyje podwójnie.
Umberto Eco

29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytanie uczy myślenia, poprawia koncentrację, a przede wszystkim poszerza wiedzę. Data akcji jest nieprzypadkowa, ponieważ 29 września urodziła się Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 27 września 2019 r. w szkolnej bibliotece uczniowie klas piątych i siódmych, w strojach bohaterów literackich, przeczytali swoim młodszym kolegom z klas I-III fragmenty ulubionych książek, a wśród m.in. Przygody Pippi Langstrumpf, Afryka Kazika, Baśń o jednorożcu, Wróżki, Baśń o pięknej Czang, Misiostwo świata. W tym wyjątkowym dniu Miłosz Goławski – uczeń klasy Va otrzymał dyplom i nagrodę książkową za najwięcej przeczytanych książek w roku szkolnym 2018/2019. Miłoszowi gratulujemy czytelniczego sukcesu.
Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy dziękują uczniom klas V i VII: Nadii Brzost 5a, Poli Rzeźnik 5a, Miłoszowi Goławskiemu 5a, Julii Cielemęckiej 5b, Alicji Płatek 5b, Aleksandrze Jankowskiej 7a, Dominice Lis7a, Martynie Paszkowskiej 7a, Zuzannie Pióro7a Sarze Suchożebrskiej 7a i Karolinie Goławskiej 7b za udział w akcji czytelniczej.