„Aktywny świetliczanin” i „Spotkanie z książką”

W dniu 4 listopada dzieci ze świetlicy w ramach dodatkowych zajęć kulturalno – sportowych „Aktywny świetliczanin”, odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach. Udaliśmy się tam na „Spotkanie z książką”. Celem zajęć było propagowanie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Pracownik Biblioteki przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat powstawania książek. Świetliczaki miały okazję zobaczyć ciekawe „okazy” książkowe. Obejrzeliśmy najmniejszą i największą książkę z księgozbioru, a także najstarszą i zawierającą najmniej stron. Zaprezentowane dzieła były nietypowe, wydane w różnych formach. Przyciągały dzieci swoją zewnętrzną oprawą, a także ciekawymi ilustracjami. W środku niektórych znajdowały się ruszające się zwierzątka, puzzle, a także przestrzenne budowle. Największym zainteresowaniem świetliczaków cieszyły się książki wykonane przez starsze dzieci, nadesłane na konkurs „Wydajemy własną książkę” organizowany przez bibliotekę.