Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

Patrz oczyma,
fotografuj sercem.

David du Chemin

Na przełomie października i listopada 2019 r. szkolna biblioteka przeprowadziła konkurs czytelniczo-fotograficzny: Sleeveface, czyli ubierz się w książkę. Sleeveface – to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała. Powstaje wówczas kreatywne połączenie czytelnika z jego książkowym wcieleniem.
Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac. Liczył się pomysł.
Komisja w składzie: pan Bogusław Skarus – siedlczanin, podróżnik, artysta fotografik i nauczyciele bibliotekarze 14 listopada 2019 r. przyznała nagrody.
• W kategorii klas I- III :
• I miejsce ex aequo Marii Smyk, ucz. kl. 3a i Jakubowi Budce, ucz. kl. 1b
• II miejsce ex aequo Aleksandrowi Domańskiemu, ucz. kl. 3a i Kacprowi Drabarczykowi, ucz. kl.1b
• Wyniki konkursu w kategorii klas IV- VI:
• I miejsce Wiktoria Falkowska, ucz. kl.5a
• II miejsce Pola Rzeźnik, ucz. kl.5a
• III miejsce Miłosz Goławski, ucz. kl.5a
• Wyniki konkursu w kategorii klas VII- VIII:
• I miejsce ex aequo Wiktoria Kruczyńska, ucz. kl.8a i Dominika Lis, ucz. kl.7a
• II miejsce Sara Suchożebrska, ucz. kl.7a
• III miejsce ex aequo Zuzanna Pióro, ucz. kl.7a i Karolina Goławska, ucz. kl.7b
Pan Bogusław Skarus, na spotkaniu, pogratulował uczniom i omówił prezentowane prace. Udzielił wskazówek młodym fotografom. Podkreślił, że nie liczy się cena aparatu, którym robimy zdjęcia. Najważniejsza jest realizacja ciekawego pomysłu.

Nauczyciele bibliotekarze dziękują wszystkim uczniom za zaangażowanie. Zwycięzcom gratulują.
Książki zaprezentowane na zdjęciach pochodzą z naszej szkolnej biblioteki.