DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.
W naszej świetlicy szkolnej również obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Słodki niedźwiadek jest nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem.
Dzień Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Dzieci ze świetlicy miały okazję poznać historię pluszowego misia. Dziecięcy świat zabawek aż roi się od misiów różnego formatu, kształtu i kolorów. Świetliczaki wymieniły kilka najbardziej popularnych pluszowych bohaterów, jak Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Miś Uszatek czy Miś Paddington. Ten dzień był też okazją poznania różnych ciekawostek o niedźwiedziach. Dzieci wykonały też prace plastyczne – misie, wykorzystując przy tym niepotrzebne płyty cd i otrzymały zadanie do wykonania – odkodowywanie obrazka – ukryty miś. Największą frajdę sprawiła dzieciom „misiowa” sesja fotograficzna do której wcześniej przygotowaliśmy ramki.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”