Klasy szóste na wycieczce

16 grudnia uczniowie klas szóstych z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy uczeń mógł poczuć się jak młody odkrywca. Największym powodzeniem cieszyła się wystawa pt. „Zmierz się”. Dzięki 40 eksponatom mogliśmy poznać swój organizm i granice jego możliwości. Nasze ciała to doskonały materiał badawczy. Są zawsze „pod ręką”, gotowe poddać się różnorodnym testom. Także takim, o których istnieniu nie mieliśmy dotąd pojęcia. Mierzyliśmy swój wzrost, rozpiętość ramion, długość stopy i palca. Liczyliśmy częstotliwość skurczów swojego serca. Określaliśmy szybkość reakcji na różne bodźce. Odkryliśmy własną niepowtarzalność oraz cechy wspólne, charakterystyczne dla większości ludzi. Niektórzy doszli do zaskakujących wniosków. Następnie udaliśmy się do Fabryki Bombek GEPARD w Wołominie. Przy wejściu powitał nas gospodarz – Mikołaj, który pełnił również rolę przewodnika. Podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy zakład produkcyjny. Zobaczyliśmy wszystkie etapy produkcji szklanych bombek choinkowych: dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie, dekorowanie. Wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, które polegały na wymalowaniu i udekorowaniu bombki za pomocą dostępnych materiałów: farb, brokatów, pędzli. Swoją własnoręcznie ozdobioną bombkę zapakowaną w ekologiczną prezentową torebkę zabraliśmy do domu. Dodatkowo w sklepie przyzakładowym każdy mógł kupić piękne ozdoby choinkowe.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w restauracji McDonald’s. W świątecznych nastrojach wróciliśmy do Siedlec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content