Ostateczne rozstrzygnięcia

Już po raz czwarty na sali gimnastycznej SP 1, odbył się turniej w tenisa stołowego. Zawody te miały na celu propagowanie dyscypliny sportowej jaką jest tenis stołowy, zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły oraz wyłonienie najlepszych zawodników którzy byli by w stanie rywalizować na zawodach międzyszkolnych. Przed ostatnimi turniejowymi pojedynkami było dużo niewiadomych. Dzięki temu, iż w ostatnim turnieju punkty za zajęte miejsca była przyznawane podwójnie, szanse na triumf w klasyfikacji ogólnej miało kilku zawodników.
Do zawodów przystąpiło 26 uczestników, czwórka zawodników z największa liczbą punktów została rozstawiona a turniej odbył się „systemem rosyjskim”.
Każdy z uczniów rozegrał przynajmniej dwa pojedynki, trzeci przegrany mecz powodował odpadnięcie z dalszej rywalizacji.
Wyniki ostatniego turnieju:
1. Staręga Bartosz 6a
2. Wierzejski Kacper 7b
3. Pasztor Wiktor 5c
4. Duda Wiktor 7b, Tomaszewski Kajetan 6b
6. Boruta Ksawery 6a
Końcowa klasyfikacja po czterech turniejach:
1. Staręga Bartosz – 37 pkt.
2. Świętochowski Adam – 21 pkt.
3. Tomaszewski Kajetan – 21 pkt.
4. Wierzejski Kacper – 21 pkt.
5. Duda Wiktor – 19 pkt.
6. Pasztor Bartosz – 18 pkt.
7. Danielak Łukasz – 11 pkt.
8. Wiśniewski Tomasz – 10 pkt.
9. Richter Dawid – 10 pkt.
10. Boruta Ksawery – 6 pkt.
11. Wojtczuk Krystian, Smętek Kamil, Domański Aleksander, Złoch Jakub – 4 pkt.
12. Domański Mikołaj, Grodzki Łukasz, Bazylczuk Marcel, Bazak Franek, Supeł Wiktor, Michalaki Kuba, Arażny Dominik, Grabowski Alan, Wyszomierski Wiktor, Klimczyk Dawid – 3 pkt.
13. Talacha Michał, Kicki Hubert, Fiuk Aleksander, Piekart Julia, Bazydło Gabryś, Romaniak Szymon, Gmitrzak Bartosz, Pilarczyk Błażej, Kartuzewicz Sebastian, Szałkiewicz Bartosz, Orzechowski Oskar, Lemieszek Igor, Kazimierczak Tobiasz, Kruszewski Artur, Czapski Bartek, Matejczuk Kuba, Sokołowski Dominik, Zienkiewicz Dominik, Wiśniewski Łukasz – 2 pkt.
Cały cykl Grand-Prix w tenisie stołowym przyciągnął dużą rzeszę uczniów którzy wystąpili w przynajmniej jednym turnieju. Na 50 możliwych do zdobycia punktów najwięcej zdobył Bartosz Staręga który wywalczył 37 punktów. Trzech uczniów zdobyło 21 punktów, o poszczególnych miejscach zdecydowały zajęte wyższe miejsca w poprzednich turniejach.
W przeciągu czterech spotkań z tenisem stołowym, udało się zachęcić do uczestnictwa w zawodach 43 uczniów. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, a dzięki włączeniu tenisa stołowego do punktacji na Najlepszego Sportowca Szkoły, mamy nadzieją że mobilizacja na tego typu turniejach organizowanych przez zespól nauczycieli wychowania fizycznego znacznie wzrośnie.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content