Klub Szkół UNICEF

Z przyjemnością informujemy, że Szkolny Klub Wolontariatu będzie podejmował od stycznia różnorodne działanie, związane z przystąpieniem do Szkolnego Klubu Szkół UNICEF. Jego celem jest:
-Edukowanie uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z różnych części świata,
– Kształtowanie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec problemów współczesnego świata,
– Uświadamianie istnienia zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca,
– Propagowanie idei tolerancji
– Promowanie idei pomocy humanitarnej,
– Edukacja o prawach dziecka i zapisach Konwencji o prawach dziecka,
– Partycypacja młodych osób,
– Kształtowanie postawy pro-pomocowej,
– Zaangażowanie szkół we współpracę z UNICEF
Dwie pierwsze akcje w ramach tych działań, do których zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli to:
– PODRÓŻE Z UNILUDKIEM
„Podróże z Uniludkiem” to nowa inicjatywa UNICEF Polska, mająca na celu przybliżenie dzieciom ciekawych miejsc i obyczajów społeczności na świecie. To wyjątkowy projekt skierowany do rodziców. Jego celem jest umożliwienie rodzicom, aby wspólnie ze swoimi dziećmi poznawali, jak wygląda życie dzieci w innych krajach, m.in. w jakich domach mieszkają, jaka przyroda ich otacza, jak się bawią. Wszystkie osoby zainteresowane „Podróżami z UNILudkiem” zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza na stronie unicef.pl/co-robimy/podroze-z-uniludkiem. W ramach projektu wszyscy rodzice, regularnie co miesiąc, będą otrzymywać na swój adres mailowy reportaż w formie opowiadania dla dzieci, uzupełniony pięknymi zdjęciami, na których dzieci będą mogły poszukać UNILudka. Kto wie, może uda im się go wypatrzeć? Na koniec zabawy zaproponujemy dzieciom udział w konkursie.
Przekazując 1% podatku UNICEF jesteś wśród osób, dzięki którym każdego roku ratujemy 7 milionów dzieci!
-1% podatku dla UNICEF KRS: 0000107957
Twój 1% podatku ratuje życie dzieci w sytuacjach kryzysowych! Dzięki Tobie dostarczymy żywność, leki i wodę pitną dzieciom, którym wojny i klęski żywiołowe odebrały dzieciństwo. UNICEF Polska jako organizacja pożytku publicznego prowadzi swoje działania dzięki hojności Darczyńców. Jednym ze sposobów wsparcia organizacji ze statusem OPP jest przekazanie 1 procenta podatku podczas wypełniania zeznania podatkowego.

Zapraszamy!
Szkolny Klub Wolontariatu

Skip to content