TYDZIEŃ KOLORÓW w klasach 1-3

W dniach 7–11 czerwca 2021 odbyła się I Edycja Tygodnia Kolorów. Hasło przewodnie tegorocznej edycji w naszej szkole brzmiało Cieszmy się z bycia razem…
Celem akcji była integracja zespołu klasowego po okresie nauki zdalnej oraz rozwijanie umiejętności współdziałania i współpracy w grupie rówieśniczej.
Zabawa ta polegała na tym, aby uczniowie każdej klasy w danym dniu założyli, np. bluzeczki, spodenki, spódniczki, skarpetki w określonym kolorze wg harmonogramu:
PONIEDZIAŁEK
Poniedziałek zdominowany został przez kolor zielony. Zieleń kojarzy się przede wszystkim z życiem, harmonią, naturą i bliskim kontaktem z nią. W tym dniu byliśmy na spacerze.
WTOREK
Dziś na szkolnych korytarzach zagościła czerwień. Jest to intensywny kolor. W naszej szkole symbolizował on miłość i radość bycia razem. W tym dniu mówiliśmy coś miłego drugiej osobie.
ŚRODA
W środę dominował kolor żółty. To jeden z najbardziej popularnych kolorów. Barwa ta ma charakter pozytywny. Żółty kojarzy nam się z ciepłem, latem i wakacjami. Zabraliśmy ze sobą w tym dniu kapelusze i słoneczne okulary 🙂
CZWARTEK
W czwartek królował kolor niebieski. Kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem i niebem. W tym dniu wszyscy patrzyliśmy w niebo.
PIĄTEK
Piątek to ostatni dzień Tygodnia Kolorów. Biały symbolizuje czysty umysł i kreatywność. W tym dniu zaskoczyliśmy rodziców i zrobiliśmy im zdrowe kanapki.
TYDZIEŃ KOLORÓW okazał się bardzo dobrym sposobem na integrację zespołów klasowych. Nasyceni energią barw zyskaliśmy nowe siły, by z uśmiechem czekać na wakacje!
Koordynatorki serdecznie dziękują uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w akcji.

Skip to content