“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze. ” ‒ Frank Smith

27 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym dniu odbyło się „ językowe polowanie” na kody QR, podczas którego reprezentanci klas spróbowali swoich sił w zadaniach leksykalnych opracowanych w języku angielskim oraz niemieckim. Poniżej przedstawiamy wyniki tej konkurencji językowej:
klasy 4-6:
I m – klasa 5b
II m – klasa 5a
III m ex aequo: kl. 4b oraz 4c
klasy 7-8:
I m – klasa 8b
II m – klasa 7b
III m – klasa 8a
W ramach święta Dnia Języków Obcych ogłoszone zostały również konkursy plastyczno-językowe w dwóch kategoriach wiekowych. Na konkursy wpłynęło wiele prac a ich autorzy wykazali się pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem. Oto wyniki:
konkurs plastyczno-językowy: „Symbol wybranego kraju europejskiego”
I m ex aequo: Wiktoria Jurczuk kl. 2a oraz Wiktoria Kurowska kl. 3b
II m: Aleksandra Rodak kl. 1a
III m: Alicja Raczyńska kl. 3a
konkurs plastyczno-językowy: „Spektakularne miejsca w Europie”
I m: Zuzanna Niewiadomska kl. 4c
II m: Julia Cielemęcka kl. 7b
III m: Wiktoria Falkowska kl. 7a
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tegoroczne obchody Dnia Języków Obcych w naszej szkole.
Gratulujemy zwycięzcom!

Nauczyciele języków obcych