Dzień Osób z Niepełnosprawnością

W grudniu 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, czyli takich, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu. Społeczność szkolna wysłuchała audycji przybliżającej ten temat.

Na swojej drodze osoby niepełnosprawne napotykają wiele barier i trudności, ale największe bariery to ludzkie postawy i przekonania. Przekonanie, że inny to znaczy gorszy. Historia uczy i pokazuje, że niejednokrotnie jest przeciwnie. Cechuje ich piękno zewnętrzne, wielka siła woli, charakteru. Są to ludzie o niezwykłej osobowości, osiągają nieprawdopodobne sukcesy w różnych dziedzinach.

W ramach Obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnością została przygotowana wystawka prezentująca słynne i nieznane osoby z niepełnosprawnościami. Ponadto dzieci z klas: IIIb, IVa, IVb, IVc i Va wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie „Mój SPEcjalny bohater”. Z prac uczestników projektu została stworzona wielka galeria SPEcjalnych bohaterów, którą można obejrzeć on-line. Zostały tam zamieszczone prace naszych uczniów, którym gorąco dziękujemy za uczestnictwo. Rozpiera nas duma, że mamy udział w takiej publikacji!

Link do galerii kliknij TUTAJ

Skip to content