Sensoplastyka ® dla uczniów klasy 2a

Dnia 4 marca, klasa IIa brała udział w zajęciach Sensoplastyka ® prowadzonych przez Panią Magdalenę Matyszczak.

Sensoplastyka ® to zajęcia plastyczne mające na celu pobudzenie wszelkich możliwych zmysłów. Zajęcia przede wszystkim wspierają samodzielność, rozwijają zmysły, uczą wychodzenia ze schematów i poznawania nowych form wyrazu. Wspierają także rozwój poznawczy, wzmacniają wiarę we własne możliwości, pokazują, że można wprowadzać zmiany, ulepszenia jak również eksperymentować, nie stwarzać ograniczeń w  absolutnie żaden sposób. Na zajęciach zajmowaliśmy się właściwościami cieczy nienewtonowskiej, a następnie wspólnymi siłami stworzyliśmy dywan sensoryczny. Dzięki zajęciom uczniowie zrelaksowali się, a uśmiech na ich  buziach gościł bardzo długo.

Aby zobaczyć zdjęcia w pełnym rozmiarze należy w nie kliknąć.

Skip to content