Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia od 2008 roku. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Autyzm jest jednym z najbardziej tajemniczych zaburzeń rozwojowych, mimo lat badań, nie udało się dotąd znaleźć jego jednoznacznej przyczyny.

W naszej szkole obchodziliśmy go 4 kwietnia.Tego dnia społeczność szkolna ubrana była w kolorze niebieskim . Dlaczego takim? Bo jest on symbolem autyzmu. Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.

Oprócz tego na znak akceptacji i solidarności wyszliśmy przed szkołę i wypuściliśmy w niebo  nasze niebieskie światełka w postaci balonów.

Organizatorzy akcji:

Kinga Domańska i Ewa Bazylczuk

Skip to content