Rajd rowerowy

Nauczyciele wychowania fizycznego wspólnie z p. Mariuszem Mazurem zorganizowali rajd rowerowy dla kasy 4a w ramach obchodów dnia dziecka.

Trasa rajdu wyniosła około 25 km i wiodła głównie ścieżkami rowerowymi w Siedlcach i najbliższych okolicach.

Rajd wystartował 10 czerwca spod naszej szkoły a pierwszy przystanek został zaplanowany na ulicy Batorego. Znajduje się tam treningowy tor do nauki jazdy rowerem, na którym uczyliśmy się rozpoznawać znaki drogowe oraz respektować zasady jakie panują podczas jazdy w grupie zorganizowanej.

Następnie udaliśmy się nad zalew Muchawka. Docelowo mieliśmy zaplanowaną tam dłuższą przerwę, podczas której mogliśmy odpocząć oraz zjeść pyszną pizzę. Oczywiście pomimo zmęczenia oraz żaru, który lał się z nieba, nasz odpoczynek był bardzo aktywny. Były tańce, gry i zabawy.

Powrót do szkoły był trudny, było gorąco, było pod górkę lecz zdarzała się również jazda bez potrzeby pedałowania. Pomimo kilku awarii jednośladów, udało się nam cało i bezpiecznie dotrzeć do szkoły gdzie rajd został rozwiązany.

Mamy nadzieje, że taka forma spędzenia „dnia dziecka” zostanie na długo pozytywnie zapamiętana i przy najbliższej okazji uda nam się powtórzyć aktywne spędzanie czasu z naszymi podopiecznymi.

tekst: I.Dyć

zdjęcia: A. Tomczyk – Gajewska

Skip to content