„NAJLEPSZA KLASA”

Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili cykl turniejów na najlepsza klasę pod względem aktywności fizycznej. Rozegrane zostały turnieje z najpopularniejszych dyscyplin sportowych takich jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, unihokej, dwa ognie, palant, zbijak oraz deblowy turniej tenisa stołowego.

W zaproponowanej formie spędzania czasu wolnego wystąpiło 10 zespołów klasowych.

Miejsce trzecie po zdobyciu 36 punktów wywalczyła klasa 8b, na miejscu drugim rozgrywki zakończyła klasa 4a (zdobywając taka sama ilość punktów jak klasa 8b, jednak biorąc udział w większej ilości turniejów), zwycięzcami okazała się klasa 6a która wywalczyła 42 punkty.

Tabela z klasyfikacja punktową:

Zaproponowana forma spędzenia wolnego czasu przez nauczycieli wychowania fizycznego okazała się „strzałem w dziesiątkę”. Turnieje przyciągnęły dużą rzeszę uczniów chcących aktywnie spędzić wolny czas. Rywalizacja międzyklasowa dostarczyła dużo emocji, a wyniki były bardzo trudne do przewidzenia.

Dziękujemy wszystkim za udział oraz zapraszamy na następne turnieje od września następnego roku szkolnego.

tekst: I. Dyć

Zdjęcia: E. Sławińska