Bezpieczeństwo na 6

Dnia 7 października 2022 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród  II Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Bezpieczeństwo na 6. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 pani Magdalena Olszewska-Silna, wice-dyrektor Jadwiga Chomacka, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach: pani nadkomisarz Agnieszka Świerczewska, pani sierżant sztabowa Barbara Jastrzębska oraz pan Dariusz Cegiełkowski Kierownik działu inwestycji i rozwoju w Polimex Mostostal Siedlce. Nagrodzone  w konkursie osoby otrzymały prezenty ufundowane przez sponsorów: Miejskiej Policji w Siedlcach, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Polimex Mostostal. Zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie  klas 1a,1b,3a zaśpiewali piosenki, klasa 3b wykonała scenki rodzajowe ukazujące bezpieczne poruszanie się po jezdni i chodniku. Uczniowie klasy 2a zaprezentowali filmiki, a 2b przedstawiła wywiad. Wszystkie formy artystycznego wyrazu dowiodły, że dzieci są świadomymi uczestnikami ruchu drogowego, co potwierdziła pani sierżant Miejskiej Policji w Siedlcach. Dla uczestników spotkania była to niezapomniana lekcja o bezpieczeństwie, która odbyła się w scenerii przygotowanej przez uczniów klasy 2b i 3b pod artystycznym okiem p. Katarzyny Buzuk oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Zwycięzcom  II Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Bezpieczeństwo na 6 jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Organizatorzy: Małgorzata Bieluga, Paulina Hardej, Beata Pniewska