Szachowe Mistrzostwa Oświaty w SP1

Dnia 25 października w naszej szkole odbył się turniej szachowy. W rozgrywkach na najlepszego szachistę i szachistkę szkoły wzięło udział 13 chłopców i 4 dziewczęta. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy, najlepsza trójka została nagrodzona medalami oraz otrzymała szansę reprezentowania szkoły na turnieju drużynowym rangi powiatowej.

Turniej szkolny stał na wysokim poziomie, każdy z zawodników przystąpił do rozgrywek z wielkimi nadziejami na bardzo dobry występ. Była radość po zwycięstwie oraz smutek po przegranych.

Zwycięzcą po zdobyciu kompletu punktów okazał się Wiktor Wyszomierski z klasy 5a, drugie miejsce zajął Damian Stefaniuk z klasy 8a a na najniższym stopniu podium turniej ukończył Aleksander Domański z klasy 6a. Wśród dziewcząt prym wiodła Michalina Babicz z klasy 5b, tuż za nią na drugim miejscu turniej ukończyła Antonina Babicz z klasy 4a a na najniższy stopień podium wskoczyła Olga Chromińska z klasy 4a.

Wszystkim uczestnikom gratuluje zaangażowania, podjętego wysiłku umysłowego a za najlepszą szóstkę zawodników będziemy trzymać kciuki na międzyszkolnym finale Szachowy Mistrzostw Oświaty.

tekst i zdjęcia: I. Dyć