Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W uroczystości wzięła udział pani dyrektor Magdalena Olszewska -Silna, pani wicedyrektor Jadwiga Chomacka, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i uczniowie klas: IV-VIII.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała pani dyrektor, podkreślając że 11 listopada to niezwykle ważna data w historii naszego kraju. O to, żeby Polska była Polską, walczyły całe pokolenia. To im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskiej tradycji, kultury i wiarę.

I my, Szkoła Podstawowa nr 1 w Siedlcach wpisujemy się w tę Miłość, w tę Tradycję i Historię.

Część artystyczną przygotowała klasa VI a, która przypomniała nam znaczenie i rolę symboli narodowych. Mogliśmy również cofnąć się w czasie i przeżyć wspólnie niełatwą drogę do wolności.

Razem śpiewaliśmy też pieśni patriotyczne, przygotowane przez chór naszej szkoły prowadzony przez panią Małgorzatę Rudnicką. Nie zabrakło Roty i Pierwszej Brygady.

Podniosły i uroczysty nastrój udzielił się całej społeczności szkolnej.

tekst: Tatiana Jastrzębska, zdjęcia: Joanna Mendza