Przyroda oczami dzieci i młodzieży – XXIV Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

18 listopada 2022 r. uczniowie klas 6a i 5c pod opieką p. Urszuli Borkowskiej uczestniczyli w spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej, które odbyło się w ramach XXIV Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym „Podlasie”. W trakcie zajęć edukacyjnych zostały zaprezentowane prace plastyczne uczniów przedstawiające ciekawe drzewa uchwycone przez młodych artystów z naszej szkoły. Następnie został przeprowadzony konkurs, którego celem było rozpoznawanie 32 gatunków drzew i krzewów po liściach i owocach. Konkurs został przygotowany przez p. Stefanię i Wiesława Hęciak z Polskiego Klubu Ekologicznego. Drużyna mieszana naszej szkoły złożona z uczniów kl. 6a i 5c  zajęła I miejsce w tej rywalizacji i otrzymała drobne upominki.

Spotkanie było szczególną okazją dla uczniów na zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody oraz uświadomiło, że przyroda może być doskonałym motywem w literaturze, muzyce i malarstwie.

Tekst i zdjęcia: p. Urszula Borkowska